TMW – Thauvin do Italinë dhe Milanin! Priten zhvillime të rëndësishme

Milan-Thauvin, me shpejtësi të plotë… Kontaktet midis drejtuesve kuqezi dhe agjentit të yllit të Olympique Marseille vazhdojnë, duke qenë se zgjasin që nga vera e kaluar, kur francezët e vlerësuan lojtarin rreth 15 milion euro, por kishte dyshime për rikuperimin e tij pas ndalesës së gjatë.

Viti i ish-futbollistit të Newcastle duket pozitiv: 7 gola dhe 9 asist në 28 paraqitje, lojtari më i mirë i OM deri më tani, një numër i mirë duke marrë parasysh që ai nuk është sulmuesi i parë dhe se Marseille po kalon krizë.

Risultato immagini per thauvin maldini

Pothuajse të gjitha ekipet e nivelit të lartë kanë kërkuar informacion, por Thauvin tashmë i ka dhënë përparësi Milanit.

Paga e tij aktuale është 2.8 milion euro dhe ai nuk do të kërkonte një rritje të konsiderueshme, pikërisht sepse ëndrra e tij është të luajë në San Siro.

Risultato immagini per thauvin maldini

Shpresa është që të luajmë në Itali në sezonin e ardhshëm, javët e ardhshme do të jenë vendimtare për nënshkrimin përfundimisht të një para-kontrate.

Në muajt e fundit Thauvin ka qenë gjithashtu i lidhur me Romën, Napolin dhe Atalantën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu