TMW: Takim me drejtuesit e Spezia-s, ja për çfarë u bisedua sot në “Casa Milan”

Një samit u mbajt pasdite midis menaxhmentit të Milanit dhe atij të Spezia. Drejtori sportiv Riccardo Pecini takoi drejtuesit kuqezi në Casa Milan dhe sipas asaj që u mblodh nga Tuttomercatoweb.com, gjithashtu për të vlerësuar situatën e një lojtari që mund të kthehet në Liguria.

Ky është Tommaso Pobega: Milani mund ta shesë mesfushorin (kërkesa është për 12 milion euro) dhe Spezia ka pyetur për këtë dhe për mundësitë alternative të largimit të mesfushorit të fortë që ka pretendentë në Serie A.

Por, në tavolinë mund të jenë edhe dyshja Conti-Caldara.

Hauge dhe e ardhmja

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, një midis Jens Petter Hauge dhe Rafael Leao mund të “sakrifikohet”.

Hauge, i cili u bashkua me Rossonerët pak më shumë se një vit më parë për 5 milion, është në rreshtin e parë për një shitje të mundshme sepse ai është profili me më shumë merkato.

Në të kaluarën flitej për Premier League, por sot pistat më të nxehta çojnë në Bundesliga, ku ka të paktën dy klube në gjurmët e 21-vjeçarit norvegjez: Wolfsburg dhe Eintracht Frankfurt tashmë kanë dalë përpara me oferta 10 milion euro, por u refuzuan nga Milani, i cili pret të mbledhë 15 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu