TMW: “Ndoqi Thauvin për disa muaj, por u dashurua me një tjetër lojtar! Maldini përgatit sulmin për mesfushorin”

Milani nuk e ndryshon strategjinë dhe vazhdon në kërkimin e tij për lojtarë të rinj, të talentuar me një dozë të mirë eksperience tashmë mbi supe.

Interesi – i zbuluar nga TMW – për Boubacar Kamara duhet lexuar në këtë kuptim.

Mesfushori (dhe nëse është i nevojshëm mbrojtës qendror) i lindur në ’99 dhe pjesë e Olympique Marseille, është një nga profilet e para në listën e Paolo Maldini në këtë seancë të tregut të transferimeve.

Milani në janar do të humbasë Kessie dhe Bennacer për shkak të Kupës së Afrikës dhe është pikërisht në këtë kontekst që drejtuesit po kërkojnë një mesfushor që mund të forcojë skuadrën (jo vetëm në sasi).

Kamara është pëlqyer prej kohësh nga Paolo Maldini i cili tashmë e kishte ndjekur nga afër vitin e kaluar (pasi kishte ndjekur edhe Thauvin) dhe sulmi mund të vinte në javët e ardhshme.

Duhet thënë që pengesat nuk mungojnë: konkurrenca, veçanërisht nga Premier League.

Dhe pastaj kosto: OM e konsideron atë një xhevahir dhe për kartonin e tij fillon nga një bazë ankandi prej rreth 30 milion euro.

Për këtë arsye, Milani duhet të studiojë një formulë të bazuar në një hua me të drejtën / detyrimin për të shlyer ose në një pagesë të shtyrë për disa vjet.

Detaje dhe strategji ende për t’u përcaktuar, por interesi konkret i Paolo Maldini është tashmë një gjurmë për të ardhmen e afërt.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu