TMW – Milani do Brandt, problemi “Rose” dhe formula: ja situata!

Milani përqendrohet te Julian Brandt. Mesfushori gjerman sulmues i lindur në 1996 ka qenë jashtë për disa javë pas një sezoni anonim te Borussia Dortmund nën drejtimin e trajnerit Favre.

Tani, megjithatë, me ardhjen e Marco Rose në stolin e klubit (mbeti pa Sancho, i cili u zyrtarizua te Manchester United), letrat në tryezë mund të ndryshonin.

Brandt, në fakt, të paktën për momentin do të donte të qëndronte dhe të luante shanset e tij, por me fillimin e Bundesligës (14-15 gusht) mekanizmat e tregut mund të lëvizin.

Vlerësimi i lojtarit është rreth 20 milion në total, Milani do të donte të vinte bast për një hua me të drejtën e blerjes.

DORTMUND, GERMANY – MARCH 13: Julian Brandt of Dortmund runs with the ball during the Bundesliga match between Borussia Dortmund and Hertha BSC at Signal Iduna Park on March 13, 2021 in Dortmund, Germany. (Photo by Lars Baron/Getty Images)

Zhvillimet priten në ditët në vijim. Oferta mund të jetë 5 mln euro huazim për 2 vite e ndarë me 2.5 mln euro në sezon dhe të drejtë blerje në total 22 mln euro, pra duke shtuar edhe 17.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu