TMW: Milan i bukur, provimi i parë i madh u kalua: Ibra u kthyer, Tonali po rritet në mënyrë eksponenciale!

Milani ishte perfekt kundër Lazios: fitore 2-0 dhe  9 pikë në tre ndeshje, vend i parë në renditje, megjithëse në “bashkëjetesë” momentalisht me Napoli dhe Roma!

Pas sukseseve kundër Sampdoria dhe Cagliari vjen i pari i një serie të rëndësishme testesh të komplikuara.

Kaloi me ngjyra të çelura!

Leao hap vallëzimin në pjesën e parë, pastaj Kessie shpërdoron penalltinë që mund të mbyllë lojën, duke e goditur topin te trau i portës pasi Reina ishte mposhtur.

Ibra kujdeset që t’i japë fund: suedezi kthehet në fushë pas 4 muajsh dhe në 7 minuta vendos firmën e tij në lojë.

Debutimi i sezonit për Bakayoko është i ndryshëm: francezi kthehet me fanellën e kuqezinjve pas 2 vitesh dhe përshëndetet nga “buu” raciste nga tifozët e Lazios.

Në më pak se një çerek ore ai del për shkak të lëndimit, ekzaminimet instrumentale janë caktuar për të hënën.

Kjo është nota e vetme negative e një mbrëmje të përsosur, e cila nxori në pah rritjen eksponenciale të Sandro Tonali.

Mesfushori është më i miri në fushë, së bashku me Ante Rebic, autor i dy asistimeve. Alessio Romagnoli gjithashtu bëri shumë mirë, prania e fundit e të cilit si titullar datonte në 1 majin e kaluar.

Një shfaqje inkurajuese, Pioli gëzohet dhe fton të ëndërrohet, në funksion të kthimit të madh në Ligën e Kampionëve, të mërkurën ndaj Liverpool.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu