TMW – Milan-Calhanoglu, zhvillime të rëndësishme mbi rinovimin!

Përveç vëmendjes në lidhje me merkaton në hyrje, drejtuesit kuqezi janë përqendruar në negociatat e zgjatjes së kontratës për lojtarët që skadojnë si Donnarumma dhe Calhanoglu.

Sipas raportit nga Tuttomercatoweb.com, në lidhje me situatën e mesfushorit sulmues turk, Hakan Calhanoglu, duket se ka pasur një afrim midis palëve pas takimit që u zhvillua javët e fundit.

Marrëveshja mund të vijë për një shifër prej rreth 4.5 milion euro në sezon.

Pavarësisht se u ndoq nga klube të rëndësishme, Calhanoglu i ka dhënë përparësi Milanit dhe samiti i planifikuar për javën e ardhshme mund të jetë ai vendimtar.

Javën e ardhshme Gordon Stipic do të jetë në selinë kuqezi dhe aty mund të vijë shtrëngimi i duarve mes palëve. Si Milani, ashtu edhe lojtari, duket se kanë bërë një sakrificë për t’u afruar…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu