TMW: “Juventusi nis manovrat për Donnarumma nga i vëllai! Ideja e fundit”

Nëse për Gianluigi Donnarumma ka ende shpresa për të qëndruar në Milano, përkundrazi vëllai i tij Antonio Donnarumma do të largohet patjetër nga Milanello.

Kontrata e tij skadon gjithashtu në qershor 2021 dhe klubi  nuk duket i gatshëm të rinovojë. Në fund të sezonit, duke mos menduar për kthesa të mundshme, lamtumira do të piqet.

Buxheti i kompanisë do të kursejë afërsisht 1.75 milion euro bruto në vit në lidhje me punësimin e portierit nga Campania i cili mbërriti në verën e vitit 2017 nga Asteras Tripolis.

E ardhmja e Antonio Donnarumma, në rast lamtumire me Milanin, mund të jetë akoma në Itali.

Sipas asaj që është zbuluar nga Tuttomercatoëeb.com, Juventusi në të vërtetë po mendon për të për ekipin Under 23 që luan në Serie C.

Do të ishte një “kuotë e tepërt” e lejuar nga rregullorja. Ka kontakte të vazhdueshme dhe ka shumë mundësi që operacioni të kryhet.

Nuk përjashtohet që punësimi i Antonio mund të jetë pjesë e marrëveshjes që përfshin Gigio Donnarumma, i cili mbetet objektivi real i Juventusit.

Ka pasur bisedime me Mino Raiola, por klubi i Juventusit së pari duhet të kualifikohet në Ligën e Kampionëve dhe më pas të shesë Wojciech Szczesny (paga prej 6.5 milion neto në vit është jo pak problem).

Pa këto dy kushte është e vështirë për të që të jetë në gjendje të regjistrojë numrin 99 të Milanit. Midis pagës dhe komisioneve për Raiola, operacioni do të ishte tepër i shtrenjtë, megjithëse padyshim që asgjë nuk duhet të përjashtohet kurrë.

Antonio Donnarumma mund të largohej nga Milanello që në Janar 2019, kur u arrit një marrëveshje për kthimin e tij në Greqi me fanellën e Olympiacos.

Sidoqoftë, marrëveshja nuk u finalizua për shkak të dëmtimit të portierit Pepe Reina, i cili e detyroi klubin ta ndalonte largimin e Antonios.

Pa problemet fizike të spanjollit, ai do të ishte zhvendosur në Athinë dy vjet më parë.

Tani për të ekziston mundësia e bashkimit me Juventusin, edhe pse në formacionin Under-23.

Do të jetë e nevojshme të shihet nëse kjo perspektivë do t’i interesojë, duke pasur parasysh që skuadra luan në Serie C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu