TMW – “Çfarë tha dhe çfarë donte të thoshte me të vërtetë Hakan Calhanoglu për Milanin!”

Hakan Calhanoglu, në konferencën e djeshme për shtyp në prag të ndeshjes së Turqisë kundër Italisë në Stadiumin Olimpico në Romë, foli italisht në respekt edhe të vendit ku punon dhe jeton (luan te Milani)

“E ardhmja ime është ende Milano, unë kam folur tre ditë më parë me Paolo Maldini, ai më telefonoi. Ne biseduam për Milanin, unë thashë se dua të përqendrohem në Kampionatin Evropian, por Milani ka përgjegjësinë e parë dhe me shumë respekt për Paolo dhe Massara. Unë gjithmonë do të flas me ata ”.

Pas përpjekjeve të lavdërueshme, deklarata është hutuese.

Sepse ka kontradikta në terma, nga ‘e ardhmja akoma në Milano’ për të kontaktuar me Maldinin por shtyrjen e vendimit pas kampionatit evropian.

Dhe pastaj ato përgjegjësi. “Çfarë do të thotë kjo? Tuttomercatoëeb.com shkoi për të rindërtuar deklaratat, duke u përpjekur të kuptonte me të vërtetë se çfarë donte të thoshte Calhanoglu.

Koncepti është i qartë, nëse shpjegohet. Ai fillimisht e hodhi poshtë pyetjen, duke përsëritur se e ardhmja në Milano është zyrtarisht vetëm një kontratë deri në verë.

Sidoqoftë, ai zbuloi kontaktin e drejtpërdrejtë me Maldinin tre ditë më parë: ai i shpjegoi drejtorit se ai mendon vetëm për Kampionatin Evropian, se e ardhmja nuk do të jetë një shqetësim për të.

Pastaj është pjesa e dytë, dhe është më e rëndësishmja: Calhanoglu do të thoshte që tani, pas eventit me Turqinë, mendimi i tij i parë do të ishte të diskutonte me Maldinin e Milanit.

Një term i gabuar shkaktoi një keqkuptim të gjatë, por numri 10 nënkuptonte që ‘përparësia është për Milanin”

Kanali i rinovimit është hapur përsëri dhe është, me kusht që kërkesa (4.5 dhe bonus) dhe oferta (4) të fillojnë të afrohen. Jo vetëm kaq: ajo që arrin është se Calhanoglu ka ndaluar në këtë moment urat dhe diskutimet me pretendentët e tjerë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu