TJETËR EMËR CILËSOR BËHET OBJEKTIV I MILANIT

LONDON, ENGLAND - JULY 07: Dani Ceballos of Arsenal looks on during the Premier League match between Arsenal FC and Leicester City at Emirates Stadium on July 07, 2020 in London, England. Football Stadiums around Europe remain empty due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in all fixtures being played behind closed doors. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Mediat angleze kanë nxjerrë një emër intrigant si përforcim të mundshëm të Milanit gjatë sezonit veror të merkatos së futbollit.

Duket se kuqezinjtë janë futur përsëri me forcë në garen për Dani Ceballos.

Mesfushori spanjoll ka qenë ndjekur me kujdes para nkë viti, por pa sukses.

Ceballos, në pronësi të Real Madrid, zgjodhi të luajë për një sezon në huazim tek Arsenali.

Por tani e ka mbyllur vitin e tij londinez dhe duhet të zgjedhë cila do të jetë zgjedhja me e mirë për të ardhmen.

Siç raporton Telegraph, Milani mund të përfitojë nga ndalimi aktual i bisedimeve mes Arsenalit dhe Ceballos.

Në fakt ikja e drejtorit të zonës teknike Raul Sanllehi praktikisht ka frenuar konfirmimin e mesfushorit në brendësi të klubit britanik.

Paolo Maldini mund të jëtë duke shfrytëzuar rastin.

Milanit do i leverdiste një talent dinamik dhe i qetë si Ceballos, që mund ta lërë përsëri Madridin me anë të formulës së huazimit.

Ndërkohë raportet e mira mes klubit të rrugës Aldo Rossi dhe Realit mund ta përshpejtojë marrëveshjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu