Tifozi i Milanit e sulmon, Nainggolan përgjigjet me thumba: Mos qaj, si donit të fitonit kur…

Gjithçka ose asgjë në nëntëdhjetë minuta. Pas mbrëmjes dramatike kundër Cagliari në të cilën Milan humbi mundësinë më të madhe për t’u rikthyer në Ligën e Kampionëve pas shtatë viteve mungesë, i gjithë sezoni do të duhet të luhet në Atalanta.

Një lojë e komplikuar, pavarësisht se lojtarët e ekipit të Bergamos tashmë kanë kualifikimin për në Evropën e madhe në xhep.

Ekziston një ndjenjë e madhe zhgënjimi në Milanello për mungesën e fitores në ndeshjes kundër ekipit nga Sardenja duke diskutuar punën e një viti…

Dje në qendrën sportive vështrime dhe shqetësime të trishtuara, kështu që trajneri u dha të martën pushim.

Tani gjithçka varet nga ndeshja në Bergamo, nga mënyra se si Stefano Pioli do të jetë në gjendje të rivendosë mendjen e lojtarëve të tij dhe nga plani i ndeshjes që do të paraqesë të dielën në orën 20.45 në Gewiss Stadium.

Do të duhet një psikolog i mirë këtë javë dhe ai do të jetë vetë trajneri, duke bërë ndoshta bashkëbisedime me futbollistët e ndryshëm.

Në ambientin milanez, megjithatë, ekziston një ndjenjë e fortë e zhgënjimit, në veçanti shumë tifozë e kanë kritikuar ashpër ekipin në mediat sociale pas 0-0 të dielën e shkuar.

Sakaq, ka pasur akuza edhe për Cagliari dhe për lojën e zhvilluar. Shumë tifozë kuqezi kanë sulmuar lojtarët e ekipit sard, mes tyre edhe Radja Nainggolan, i cili ka kthyer një përgjigje që përshkruan totalisht atë që ndodhi në “San Siro”…

Tifozi i shkruan: “Nëse luanit ndeshjen e jetës çdo të dielë dhe jo vetëm me Milanin, do të kishit siguruar mbijetesën me kohë…”.

Përgjigjia e belgut nuk ka vonuar: “Mos qaj… Si do të fitonin kur nuk gjuanin në portë?”…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu