Tifozi e pyet: çfarë u bë me talentin Dwomoh! Gazetari: “Kanë biseduar me agjentin por…”

Ditët e fundit “të furishme” për merkaton e Milanit. Maldini dhe Massara kanë përfunduar punën e tyre për të mbyllur operacionet e fundit dhe për t’i dorëzuar skuadrën e plotë trajnerit Stefano Pioli sa më shpejt të jetë e mundur.

Djalli është nën presion të fortë për Florenzi dhe Adli dhe shpreson të jetë në gjendje të strehoje edhe Andrea Conti, me Samp dhe Genoa të interesuar për të.

Ndërkohë, vazhdojnë të vijnë lajme nga jashtë në lidhje me disa negociata të krijuara nga klubi Rossoneri javët e fundit, veçanërisht ato në Belgjikë.

Milani ka testuar terrenin për disa të rinj në atë territor edhe pse për momentin ata nuk kanë goditur asnjë prej talenteve të identifikuar.

Në këtë drejtim, në fakt, pasi kishte përditësuar ndjekësit e tij mbi situatën e lidhur me Mohamed Daramy, Sacha Tavolieri, gazetar i RMC Sport, gjithashtu ka sqaruar situatën e lidhur me të riun Pierre Dwomoh, një talent i ri i Genk i lidhur ngushtë me Milanin në ditët e fundit.

Këto janë fjalët e tij në lidhje me negociatat për 17-vjeçarin: “Ata biseduan me agjentin e lojtarit, por më duket se nuk do të vazhdojnë tani për tani. E di që ka edhe ekipe gjermane të interesuara për të, kështu që gjithçka është e mundur”.

Dwomoh konsiderohet si një nga talentet më interesantë në perspektivë dhe menaxhmenti i Rossonerëve e identifikoi atë menjëherë dhe levizi ne kohe.

Por, në këtë moment, padyshim, prioritetet janë të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu