Thuajse e kryer! Mbërriti me shpresa të mëdha, pas më shumë se 1 viti largohet Duarte

Pasdite mbërriti lajmi i largimit të Léo Duartes pasi MN njoftoi negociatat e fundit, por tani gjithçka konfirmohet.

Milani ka arritur një marrëveshje për huazimin e brazilianit te Istanbul Başakşehir, kampionët në fuqi. Në këto minuta, kanë ardhur konfirmime të mëtejshme në lidhje me këtë transferim.

TRT Spor, një gazetë e rëndësishme turke, konfirmoi këtë largim: Duarte pritet që nesër në Stamboll të kryejë ekzaminime mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën. Başakşehir po kërkonte një qendërmbrojtës pas largimit të Martin Skrtel, ish-i Liverpool.

Një operacion huaziami që kënaq të gjithë pak. Milani largon lojtarin që nuk i duhej, aq sa në kohën e një nevoje ekstreme, Kalulu u preferua në mbrojtje në debutimin e tij mes profesionistëve.

Duarte arriti në verën e vitit 2019 dhe luajti shumë pak, edhe për shkak të dëmtimeve të shumta. Prandaj, në Turqi do të ketë mundësinë të gjejë vazhdimësi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu