Theo poston foto me Donnarumma, tifozët tërbohen: “Sa para i dhe mercenarit! Largoju m*tit se mban erë”

Të ndarë nga çështjet fushore dhe kontraktuale. Por miq në jetë, siç demonstrohet në postimin e fundit në Instagram.

Theo Hernandez dhe Gianluigi Donnarumma u fotografuan së bashku, pavarësisht nga fakti se ata nuk janë më shokë skuadre në Milano.

Mbrojtësi kuqezi ka publikuar imazhin dhe përqafimin me Donnarumma në profilin e tij social.

Me mbishkrim: “Gëzohem që të shoh përsëri mi hermanito (vëllai im)”.

Të dy dukshëm qëndruan afër, pavarësisht se portieri i lindur në vitin 1999 zgjodhi të ndryshonte ekip dhe tani është një lojtar i PSG.

Tifozët e Milanit, të cilët padyshim që ende ndihen të tradhëtuar nga Donnarumma, nuk janë vërtet të kënaqur me këtë postim.

Portieri ka zgjedhur t’i skadojë kontrata me Milanin në 30 qershorin e kaluar dhe të nënshkruajë me PSG falas.

Ai diskutoi lajmet e fundit të pagës së tij në Paris, e cila nuk i kalon 8 milion eurot e propozuara të vendosura “në pjatë” nga Milano për të rinovuar.

Komentet në rrjetet sociale ishin të shumta, teksa disa nga më pikantet kanë të bëjën me lidhjen e Donnarumma me paranë…

“Sa pagove për të dalë në foto me mercenarin Theo?”

Ose disa të tjerë që shkruanin “Larg m*tit sepse mban erë dhe ti pastaj…”

Por, ka edhe nga ata që kanë frikë nga një transferim i francezit te PSG: “Kujdes, mos bëj shaka Theo…!”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu