Theo Hernandez si Usain Bolt! Çfarë shpejtësie me top në këmbë në Milano-Crotone

Që Theo Hernandez është një rrufe e vërtetë në krah nuk është asgjë e re për tifozët e Milanit, të cilët i kanë vlerësuar cilësitë e tij prej një viti e gjysmë tani.

Natyrisht, ka edhe ndeshje ku Theo qëndron mbrapa dhe nuk bën galopimet e tij, disa kur lodhja fizike ndihet, ose të tjera kur menaxhon dhe nuk duhet presioni i tij përpara.

Por dje mbrojtësi francez, gjatë Milan-Crotone, regjistroi një rekord të shpejtësie për sprint me topin në këmbët e tij.

Image

Theo vrapoi me 35.1 kilometra në orë. Një shpejtësi mbresëlënëse në korsinë e majtë, një tren i vërtetë për manovrën e Milanit.

Një shpejtësi që është afër asaj të arritur nga njeriu më i shpejtë në botë, sprinteri xhamajkan Usain Bolt. Ish-kampioni i botës në 100 metra arrinte mesatarisht 37.5 kilometra në orë.

Risultato immagini per usain bolt

Do të ishte vërtet interesante të shihnim një përballje midis Theo dhe Bolt për të kuptuar se kush do të ishte më i shpejti sot.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu