“Theo Hernandez po italianizohet. Mos kini frikë!”, drejtori i Milan Channel zbërthen francezin

Mbi Theo Hernandez është folur dhe përfolur shumë sa i përket paraqitjeve të tij. Disa thonë se “është i lodhur”, të tjerë se i mungonte Rebic “në krah të majtë”, por drejtori i Milan Channel, Mauro Suma, ka një tjetër ide.

“Pasi e stimulova Theo Hernandez pikërisht në këto kolona, ​​dhe pasi mora kërkesa për sqarime nga shumë tifozë, vëzhgova Theo-n tonë me një vëmendje edhe më të madhe.

Dhe mendimi i Demetrio Albertini, mik, lavdi, president i sektorit teknik të FIGC, më ngushëllon në këtë. Po bëhet italian, thotë Demetrio.

Suma irrita i tifosi del Milan: Capite perchè bisognava venderlo? -  Virgilio Sport

Dhe është e vërtetë. Ai nuk mund ta kalonte jetën e tij me një mijë në orë në krah si në 6 muajt e parë. Nëse e shikoni me vëmendje, ai ende bën galopimet e tij, aq sa me Verona ai u shfaq vetëm dy herë para portierit.

Por ai është shumë më i vëmendshëm dhe shumë më efektiv në lëvizjet mbrojtëse me topin në tokë. Tani ai ende duhet të bëjë një përpjekje: të përmirësojë mbrojtjen e tij në topat e lartë, pasi ka humbur duele ndaj Dzeko dhe Ceccherini disa momente para devijimit fitues të Barak.

Kur gjithçka të jetë në rregull dhe kur do t’i vijë e natyrshme që të mbrojë ashtu siç duhet të mbrojë në Itali, pa “u menduar” shumë, inkursionet dhe galopimet përpara do të rriten dhe do të kthehen në nivelin e tij.

Theo nuk po zvogëlohet, por po kompleton veten, duke evoluar. Herët ose vonë kjo duhej të ndodhte”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu