Theo Hernandez për BeIN Sports FR: “Jo korrekte kështu, nuk e kuptova pse ai arbitër…”

Theo Hernandez, i intervistuar nga BeIN Sports France në fund të Milan-Atletico Madrid, foli për vendimin e çmendur të gjyqtarit dhe VAR për të dhënë një goditje penallti për “Colchoneros” në fund dhe dëbimin e Franck Kessie me dy te verdhe:

“Ishte një vendim i gjyqtarit, për mua nga fusha nuk mendoj se ishte një karton i dytë i verdhë ai ndaj Kessie. Por ok, ishte një zgjedhje e gjyqtarit”.

Për penalltinë: “Unë mendoj se të dy lojtarët e prekin topin me duar. Mendoj se gjyqtari duhet të shkojë ta shohë përsëri. Nëse ai nuk shkon ta shohë përsëri, atëherë është e vështirë …

Siç thashë ne do të vazhdojmë për të punuar. Ne bëmë një performancë të mirë, por në çdo rast besoj se vendimi i gjyqtarit nuk ishte i saktë. Sidoqofte, ne do të vazhdojmë të punojmë shumë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu