Theo Hernandez, një rënie e pashmangshme fizike por Milani ka nevojë për të!

Theo Hernandez po kalon një periudhë jo fort të mirë. E pashmangshme, duke pasur parasysh shumë ndeshje të luajtura nga Milani në këtë muaj të tetorit.

Francezi është një strumbullar i skuadrës dhe Stefano Pioli nuk bën dot pa të sepse, siç u përmend, pasi e konsideron një lojtar shumë të rëndësishëm. Performanca e tij, megjithatë, nuk ka lënë veçanërisht gjurmë, përkundrazi.

Theo u shfaq qartë në vështirësi në nivelin fizik, dhe në fakt Milani vuajti dhe jo pak në atë anë të fushës në fazën mbrojtëse. Por në këto ndeshje të fundit kontributi i tij ka munguar sidomos në zonën sulmuese: ai shtyu pak më ndryshe se zakonisht dhe nuk e bëri atë me shkathtësinë dhe dinamizmin e zakonshëm.

Një periudhë rënie, e parashikueshme. Për fat të mirë, pas këtij raundi të kampionatit, ka një pushim për ekipet kombëtare: siç dihet tani, Theo është në mënyrë të pashpjegueshme jashtë listës së Deschamps te Franca, kështu që ai do të ketë mundësinë të pushojë dhe të rifitojë shkëlqimin e tij fizik.

Por së pari do të mundet Verona sonte në San Siro, dhe Theo pritet të përdorë energjinë e tij të fundit të mbetur në më të mirën e tij.

Pioli do ta fusë përsëri këtë mbrëmje dhe shpreson për shpërthimin e tij. Hellas është një skuadër shumë e vështirë për t’u përballur dhe është ndoshta kundërshtari më i keq pas një goditjeje si ajo kundër Lille.

Theo do të duhet të vrapojë shpejt dhe të krijojë vështirësi në anën e majtë për të krijuar epërsi numerike. Në fazën mbrojtëse deri më tani Verona kanë qenë perfekte ose pothuajse perfekte: vetëm tre gola të pësuar në shtatë ndeshje.

Linja me pesë veta, e cila shkon në tre në zotërim, funksionon shumë mirë. Francezi do të duhet të ndihmojë Ibrahimovic & Co për ta thyer barrikadën!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu