Theo Hernandez i dashuruar me Milanin dhe Milanon, francezi flet për “Sportweek”!

Ai e humbi ndeshjen e djeshme në Manchester, por Theo Hernandez është gati të rikuperohet për ndeshjet e ardhshme.

Mbrojtësi i Milanit është një nga pikat kryesore të ekipit të Stefano Pioli, një element që shndërrohet progresivisht në një armë të vërtetë sulmuese…

Theo, i cili nuk u nis për në Angli për shkak të një problemi gastrointestinal, do të jetë në fushë rregullisht ndaj Napolit.

Francezi dha një intervistë me Sportweek. E gjithë pjesa do të dalë në stendat e lajmeve vetëm nesër, por ndërkohë, këtu është një aluzion i parë i fjalëve të Hernandez dhe të dashurës së tij, blogeres Zoe Cristofoli.

Pyetja e parë që del nga intervista me Theo Hernandez ka të bëjë me familjen e tij. Në veçanti, marrëdhënia me vëllain e tij Lucas, mbrojtës i Bayern Munchen.

Të dy janë larg, por lidhja është shumë e fortë: “Kur ishim të vegjël, kishim pak dhe asgjë. Unë dhe vëllai im kemi punuar shumë për të arritur këtu ku jemi tani dhe e meritojmë. Nëna jonë bëri sakrifica, ajo është gjithçka për ne. Ne do të jemi së bashku deri në vdekje”.

Milani është një moment historik i rëndësishëm për Theo: “Unë ndihem mirë këtu, Milano është e bukur dhe është perfekte për qetësinë shpirtërore. Unë dhe familja ime kemi nevojë për shumë hapësirë”.

Francezi i referohet në mënyrë specifike katër qenve të tij: “Ata janë më të mirë se shumë njerëz”.

Por cilat janë qëllimet e karrierës së Theo? Në këtë rast, e dashura Zoe përgjigjet: “Ai nuk është kurrë i kënaqur, ai gjithmonë dëshiron të fitojë gjithçka!”.

Mund të thuhet që Hernandez ka gjetur lumturinë dhe ekuilibrin ideal që kur zbarkoi në Milano në vitin 2019.

Lamtumira ndaj Real Madridit, i cili kurrë nuk besoi shumë në cilësitë e tij, ishte zgjedhja ideale, e diktuar edhe nga thirrja e idhullit Paolo Maldini…

Ai gjithashtu jeton me Zoe tashmë disa muaj. Të dy janë personazhe të suksesshëm: Theo është një nga futbollistët më të njohur në Serinë A italiane, ndërsa e dashura e tij është një artiste tatuazhesh dhe ndikuese shumë e famshme. Krenohet me 840,000 ndjekës në Instagram.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu