Theo Hernandez i befasuar nga Brahim Diaz, mesazh Milanit!

Milani i ri përqendrohet në talentet e reja. Cilësia, teknika, entuziazmi dhe paparashikueshmëria. Këta janë faktorët që klubi kuqezi pret të gjejë në investimet e fundit.

Një nga lojtarët nga tregu i transferimeve të verës është Brahim Diaz. Talenti spanjoll i lindur në 1999 vjen nga Real Madrid dhe tashmë ka treguar një teknikë themelore të shkëlqyeshme në daljet e para.

Sot, në intervistën e gjatë dhënë Gazzetta dello Sport, Theo Hernandez ka përmirësuar fjalë për fjalë karakteristikat e Diaz, madje duke e quajtur atë “mbresëlënës”.

Këto janë fjalët e Theo për spanjollin e ardhur huazim nga Real Madrid: “Brahim është mbresëlënës, është me të vërtetë bukur ta shohësh atë duke luajtur. Ai ka vetëm një vit në kontratën e tij me Milanin, por do të ishte mirë nëse ai do të qëndronte këtu për një kohë të gjatë”.

Fjalë mjalti nga mbrojtësi për shokun e tij të skuadrës. Por edhe disa këshilla për drejtuesit e Milanit. Diaz duhet të blihet dhe të mbahet, duke pasur parasysh që Milani ka nevojë për talente të paparashikueshme dhe cilësore si spanjolli 21-vjeçar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu