Thauvin i magjepsur nga “Djalli”: strategjia e Maldinit!

Milani bëri disa sondazhe për Florian Thauvin gjatë seancës së fundit të tregut të transferimeve, por operacioni nuk u materializua.

Ka pasur kontakte të drejtpërdrejta me agjentin e lojtarit dhe kjo mund të diskutohet më vonë.

Siç raportohet nga Calciomercato.com, Marseille po kërkonte jo më pak se 15 milion euro për të lëshuar yllin e tyre dhe klubi kuqezi nuk donte ta bënte këtë investim.

Anësori francez ofensiv (luan i djathtë) ka një kontratë që skadon në qershor 2021 dhe për këtë arsye përfaqëson një mundësi interesante të tregut për muajt e ardhshëm.

World Cup winner offered to AC Milan | AC Milan News

Marseille po përpiqet të gjejë një marrëveshje për rinovimin, por Thauvin është tërhequr nga mundësia për të provuar veten në një kampionat tjetër.

Ai ka kërkesa nga klubet spanjolle dhe angleze, por hipoteza e Milanit e magjeps veçanërisht atë.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara dëshirojnë të sjellin sulmues në Milanello.

Ndërkohë, ata synojnë të gjejnë një marrëveshje me agjentin për kontratën, veçanërisht për afrimin e tij.

Atëherë do të jetë e nevojshme të shihet nëse marrëveshja mund të materializohet në janar duke paguar kompensim për Marsejën ose nëse gjithçka do të shtyhet për verën 2021, kur Thauvin mund të regjistrohet në një transferim falas.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu