Thashethemet britanike: Cristiano Ronaldo do lojtarin e Milanit te United!

Merkato është gjithmonë aktive! Paraqitjet e shkëlqyera të djemve të Piolit kanë rënë në sy të disa klubeve kryesore europiane, të cilat po i shikojnë me një xham zmadhues.

Në të vërtetë, sipas thashethemeve nga Anglia, duket se Cristiano Ronaldo i ka kërkuar Manchester United të ndjekë nga afër Fikayo Tomori.

Thashethemet nuk kanë gjetur asnjë lloj konfirmimi për momentin, por nuk ka dyshim se mbrojtësi anglez ka tërhequr disa vëmendje nga shumë ekipe evropiane…

Madje, prania e tij te kombetarja angleze pas 2 vitesh mungese duket se eshte nje vitrine tjeter e madhe. Chelsea u detyrua ta shiste 28 mln euro sepse kishte rene paraakord me Milanin, por nese do te kthehej mbrapa ne kohe sdo ta bente me ate gabim, pasi sot vlera e Tomorit eshte dyfishuar dhe mund te rritet akoma me shume.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu