Tetë gola të pësuar në goditje standarte, shpërthen portieri Donnarumma mbi mbrojtjen!

Dy gola të shënuar, po aq të anuluar nga VAR për arsye që nuk janë veçse makroskopike, një penallti e gabuar dhe shumë mundësi të tjera të krijuara dhe fatkeqësisht të humbura.

Edhe kundër Veronës, sulmi i Milanit funksionoi mirë (mbase jo shumë mirë, duke pasur parasysh golat e shumtë të flakura). Nga ana tjetër, mbrojtja duhet të regjistrohet.

Edhe dje, mbrojtja kuqezi futi ujë, veçanërisht në njëzet minutat e para të lojës. Dhe kështu, pas gjashtë golave ​​të pësuar midis Romës dhe Lille dhe atij të pësuar në Udine, Milani mori dy të tjerë, të dy në goditje standarte.

Dhe nuk pranohet nga Gigio Donnarumma, i cili, siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, pas dyfishimit të Veronës shfrynte kështu: “Në topat e lartë ata mbërrijnë gjithmonë të parët, në ndeshjet e fundit kemi pësuar pesë gola”.

Si ta fajësojmë atë? Duke folur për mbrojtjen, në janar drejtuesit e Milanit do të jenë në kërkim të një përforcimi për repartin e prapavijës.

Midis objektivave ​​është edhe Matteo Lovato, një talent i zotëruar nga Hellas. Dje Maldini foli mirë për të para ndeshjes: “Ai është një lojtar i ri dhe interesant – tha menaxheri kuqezi – ai ka një strukturë të rëndësishme”.

Edhe Stefano Pioli pranoi gabimet e mbrojtjes por edhe analizoi se “duke luajtur çdo 3 ditë nuk mund të punojmë dot te ai aspekt ashtu si duam. Plus, na mungojnë edhe centimetrat në disa momente”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu