Telelombardia fantazon Buffon te Milani! Tifozët kuqezi tallen keq në rrjetet sociale (mesazhet)

Milani ende nuk ka arritur të rinovojë kontratën e Gianluigi Donnarumma, e cila skadon në qershor 2021, dhe sipas disa thashethemeve, portierë të tjerë po mendohen gjithashtu për portën kuqezi. Reflektime normale, në këtë pikë, natyrisht!

Ditët e fundit ka pasur disa emra që duket se janë me interes për klubin Rossoneri. Ato variojnë nga Alessio Cragno i Cagliari deri Juan Musso i Udineses, duke kaluar te Pierluigi Gollini i Atalanta dhe Mike Maignan i Lille.

Së fundmi, listës i shtohet 19 vjeçari Marteen Vandevoordt nga Genk. Ka më shumë profile që mund të merren parasysh për të ardhmen…

Mbrëmjen e djeshme, transmetuesi Telelombardia lëshoi një lajm të bujshëm: Milani do të konsideronte afrimin e Gianluigi Buffon në rast se Donnarumma do të largohej. Për momentin nuk ka konfirmime në këtë pistë…

Portieri 43-vjeçar ka të ngjarë të largohet nga Juventusi në fund të sezonit dhe po shqyrton më shumë mundësi pista të tjera. Ai mund të vendosë të përfundojë karrierën e tij duke zgjedhur të tërhiqet ose të nënshkruajë për një ekip që e lejon atë të luajë pavarësisht moshës së tij të përparuar.

Hipoteza e Milanit është utopike dhe shumë tifozë të kuqezi në rrjetet sociale kanë shprehur kundërshtim absolut ndaj nënshkrimit të mundshëm të Buffon, neto nga fakti që pak njerëz besojnë se operacioni mund të materializohet me të vërtetë dhe se ka diçka të vërtetë midis klubit dhe portierit aktual të Juventusit.

Këtu janë disa postime të botuara në Tëitter nga tifozët të cilët dëshironin të komentonin lajmin Buffon – Milan të zbuluar nga Telelombardia! Një scoop farsë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu