Të shtunën kundërshtarë, te Danimarka vëllezër! Eriksen falënderon Simon Kjaer

Simon Kjaer dhe Christian Eriksen po përgatiten të arrijnë një moment të rëndësishëm: nëse ata zbresin në fushë të mërkurën kundër Anglisë në Ëembley, lojtarët e Milanit dhe Interit në fakt do të arrinin 100 paraqitje me ekipin kombëtar danez.

Për Eriksen do të ishte kënaqësia më e madhe për faktin se do të ishte lojtari më i ri që arrin këtë numër paraqitjesh në historinë e skuadrës skandinave.

Kjaer: "Stimo Eriksen al 100%. Merita il primato di presenze: solo se  giocherà a bowling..."

Të shtunën do të jenë rivalë në fushë, në derbin e Milanos, por në kombëtare janë më shumë se vëllezër. Jo më kot, pikërisht danezi i Interit, që nuk po gjen hapësirat që do të dëshironte në fushë, ka rrëfyer një prapaskenë pas suksesit në Islandë në Nations League.

“Unë dhe Kjaer jemi shumë miq! Madje, do t’iu thoja se përpara se të mbërrija në Itali, i telefonova dhe e pyeta për jetën aty, për mënyrën e futbollit dhe sidomos se çfarë vendi ishte.

Simon më tregoi gjithçka, madje e bëri edhe kur mbërrita, duke qenë pranë meje. Ai flet italishte të përkryer kështu që ishte një ndihmë e madhe për mua”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu