“Te Milani përkeqësohesha vazhdimisht, por e ka shpjegimin! Shikoni tani çfarë po ndodh me Maldini…”

De Sciglio, mbrojtësi i krahut te Lyon në huazim nga Juventus, u intervistua nga gianlucadimarzio.com.

Ai foli për aventurën franceze, por edhe për atë kuqezi, ku konsiderohej si Maldini i ri dhe super i talentuar, por gjërat nuk shkuan ashtu si duhej…

“Do të doja të qëndroja. Këtu jam i lumtur. Por ende nuk kemi folur për asgjë. Kanë mbetur edhe dy muaj: ne do të shohim se çfarë duan të bëjnë Lyon dhe Juventus. Atëherë mbase mund të hapen dyer të tjera, kush e di.

Sidoqoftë, unë do të doja të qëndroja jashtë vendit. Do të shohim … Gjithashtu zgjodha Lyon për të gjetur vazhdimësinë. Unë gjithmonë kam qëllimin të thirrem për Kampionatin Evropian. Punoj me kokën ulur, me atë qëllim në mendje”.

MILAN – “Nuk jam i befasuar nga Milani. Gjithçka ndryshoi me ardhjen e Maldinit dhe menaxhmentit të ri.

Në vitet e fundit që kam luajtur te kuqezinjtë, fakti që çdo vit po përkeqësohesha gjithashtu ishte shkaktuar nga mungesa e qartësisë në situatën e kompanisë.

Ne lojtarët jemi gjithmonë të përqendruar në fushë, por situata të caktuara ndikojnë në mënyrë të pashmangshme në performancën e ekipit. Këtë vit ata po bëjnë një udhëtim të mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu