Të gjithë të çmendus pas talentit italian. Juve, Inter dhe Roma e duan por Milani tenton “parakalimin”

Midis talenteve italianë që po lulëzojnë në sezonin aktual është të përmendësh një djalë të shkollës Genoa.

Ky është Nicolò Rovella. Lindur në 2001, një lombard i vërtetë duke pasur parasysh origjinën e Segrate, mesfushori po e bën veten të vlerësuar si me Genoa ashtu edhe me ekipin Italian U-21.

Ne tashmë po flasim për të në lidhje me interesin konkret të tre emrave të mëdhenj italianë. Inter, Juventus dhe Roma e kanë shënjestruar atë, duke u përpjekur të përfitojnë nga fakti se i skadon kontrata me Genoa në qershor 2021.

Drejtori sportiv ligurian Faggiano tashmë e ka bërë të qartë se sa e vështirë do të jetë për klubin të jetë në gjendje të rrëmbejë një marrëveshje të re kontraktuale.

Prandaj fati i Rovelës është sigurisht diku tjetër.

Milan, sipas Calciomercato.com, nuk po qëndron thjesht si spektator. Kuqezinjtë janë gjithmonë të interesuar në kërkimin e talenteve të rinj italianë dhe ndërkombëtarë.

Genoa: rinnovo in vista per Rovella | Mercato | Calciomercato.com

Profili i Rovella vlerësohet me të vërtetë nga drejtuesit kuqezi. Por klubi aktualisht konsiderohet se ka mbetur prapa, pasi rivalët e lartpërmendur tashmë kanë hedhur hapat e tyre të parë.

Por Paolo Maldini dhe krahu i tij i djathtë Ricky Massara janë gati për një strategji alternative.

Milan mund të provojë sulmin ndaj Rovella tashmë në tregun e janarit, në mënyrë që të parashikojë konkurrencën.

Në atë moment Genoa do të ishte e lumtur ta shiste 19-vjeçarin duke përfituar, duke qenë se presidenti Preziosi nuk ka ndërmend ta lejojë të largohet pa ndonjë kosto, pa ndonjë fitim kapitali.

Kuqezinjtë do të përpiqen të përshtaten në këtë mënyrë, por gjithçka do të varet nga propozimet kontraktuale.

Nuk mund të përjashtohet që Juventus (në pole position), Inter ose Roma tashmë të kenë paraqitur ofertën e tyre karshi agjentit të Rovella, në mënyrë që të djegin kohën dhe konkurrencën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu