“Të gjitha indicjet të çojnë te Milenkovic… Mesfusha e Milanit? Nëse vjen dhe ai bëhet top”

Gazetari i Gazzetta dello Sport, Marco Fallisi, u intervistua ekskluzivisht nga MilanNeës.it mbi merkaton e Milanit. Korrespondenti i gazetës trajtoi disa çështje, duke filluar me ndeshjen dy ditë më parë kundër Shamrock.

Milan mundi Shamrock 2-0, si e patë ekipin?

“E pashë ekipin mirë, duke marrë parasysh që kundërshtari ishte i gatshëm dhe i përgatitur, përkundër faktit që kampionati në fjalë nuk është ndër më të mirët në Evropë, dhe gjithashtu duke marrë parasysh se kishte mungesë shkëlqimi, sidomos fizik.

Ekip i pjekur, i aftë të kontrollojë momentet e ndeshjes, në përputhje me Milanin pas karantinës”.

Donnarumma ishte autori i tre ndërhyrjeve të rëndësishme, një shenjë e një të mete në prapavijë. i duhet Milanit?

“Titullarët janë Romagnoli dhe Kjaer dhe ky i fundit u nënvlerësua veçanërisht nga momenti i mbërritjes së tij: ai solli përvojë dhe siguri. Duhet një zëvendësues të nivelit të lartë: Duarte ka pasur shumë lëndime dhe nuk jep asnjë garanci, Gabbia ende duhet të rritet dhe të piqet. Të gjitha të dhënat mbi mbrojtësin çojnë te Milenkovic, por do të duhet të presim deri në fund të merkatos…”.

Po mesfusha?

“Milani së shpejti do të ketë Tonalin gati, një goditje e shkëlqyer. Një lojtar i teknikës dhe vendosmërisë. Tani duhet të përfundojmë lojën e çifteve me një profil të katërt si Bakayoko ose Soumaré. Nëse Milani afron edhe njërin nga ata, në Serie A do të jenë shumë konkurrues në mesfushë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu