“Tani vendos ai!” Belotti i joshur nga ideja “Milan”, Torino provon ta blindojë por kontrata po i skadon

Qëndroi në Torino si një njeri dhe kapiten simbolik, gjithashtu për t’u përpjekur të shpëtojë një sezon vërtet dramatik deri më tani.

Por e ardhmja e Andrea Belotti mund të jetë larg fanellës granata, pas shumë viteve të mbrojtura për klubin e tij.

Ka shumë zëra të fundit për një lamtumirë të mundshme me sulmuesin në qershor, në fund të këtij kampionati. Belotti është në të vërtetë në fletoren e shumë klubeve evropiane.

“Gjeli” tani thirret për të vendosur se çfarë të bëjë në të ardhmen. Nëse do të provojmë një tjetër aventurë dhe të rritet në nivel apo të premtojë besnikëri të re me Torinon.

Urbano Cairo, presidenti i Torinos, foli pas asamblesë së Lega në Milano.

“Ne tashmë ja kemi zgjatur një herë kontratën dhe vullneti ynë është të rinovojmë përsëri – pranoi Cairo me shpresë – Gjithçka varet nga Belotti. Ne jemi gati të bëjmë një ofertë të favorshme, është qartë ai që duhet ta bindë veten për projektin tonë”.

“Ne tashmë ja kemi zgjatur një herë kontratën dhe vullneti ynë është të rinovojmë përsëri – pranoi Cairo me shpresë – Gjithçka varet nga Belotti. Ne jemi gati të bëjmë një ofertë të favorshme, është qartë ai që duhet ta bindë veten për projektin tonë”.

Një lloj thirrje e fundit që Torino të përpiqet të bllokojë lojtarin e saj më përfaqësues. Belotti aktualisht ka kontratë deri në qershor 2022 dhe një vit nga skadimi do të kishte një çmim shumë të vogël nga sa është kërkuar më parë.

Milani është teorikisht një nga klubet që mund të përfitojë nga ndërprerja e mundshme midis palëve. Belotti është kërkuar nga kuqezinjtë në të kaluarën, veçanërisht në verën e vitit 2017 nga ish-drejtori Massimiliano Mirabelli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu