Talenti norvegjez, presion klubit të tij me deklaratën e bujshme. Vjen oferta e parë nga Milani

Gazetari i Eurosport Norvegjisë Jonas Bergh-Johnsen raporton deklarata të reja nga Jens Petter Hauge në lidhje me të ardhmen e tij. Talenti i Bodo/Glimt (datëlindja 1999) është afër Milanit:

“Nëse do të qëndroja këtu do të ketë javë të gjata, do të ndihesha sikur po humbja kohën time”.

Norvegjezi, i thirrur për ekipin kombëtar të të moshuarve, po bën presion për një transferim para se të mbyllet merkato dhe jo kur të jetë vonë.

OFERTA – Që Milani është në gjurmët e Jens Petter Hauge, i cili në orët e fundit ka pranuar negociatat kuqezi, nuk është më mister. Agjenti e ka thënë, lojtari gjithashtu, drejtuesit kuqezi e kanë “cekur” si temë.

Siç raporton SportMediaset sot në Italia Uno, ka edhe klube të tjera, në veçanti Manchester United. Por, duke qenë se djaloshi shtyn për të veshur fanelën e “Djallit”, kjo mund të bëjë diferencën për momentin. Sportmediaset flet për një ofertë prej 4 mln euro dhe bonuse nga Milani, ndërsa Bodo Glimt për momentin ka kërkuar 6 mln euro.

Drejtori sportiv Massara, një ditë më parë tha: “Jens Petter Hauge? Më duket se po vraponi pak shumë. Bodø / Glimt solli shumë lojtarë të fortë dhe interesantë të cilët tërhoqën vëmendjen. Jo vetëm Hauge. Edhe lojtarë të tjerë na kanë futur në telashe”

“Në këtë moment nuk ka asgjë. Nuk është as reparti ku na nevojitet: e konsiderojmë veten mjaft të plotë përpara. A do të provojmë për Hauge? Do të shohim nëse do të ketë mundësi… Sidoqoftë, nuk do të kapemi të papërgatitur”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu