Talenti lirohet për 12 mln euro, Milani nxiton! Nisin kontaktet

Milani gjithmonë mban sytë në merkato për talentet e reja. Për disa vite tani, klubi kuqezi ka vendosur të investojë shumë në zonën e skautëve, të menaxhuar nga një njohës i vërtetë si Geoffrey Moncada, i cili tashmë ka vepruar pozitivisht në këtë drejtim.

Ai është përgjegjës për mbërritjen në Milanello të talenteve të tilla si Kalulu, Saelemaekers ose Hauge. Një linjë strategjike që Milani synon të ndjekë edhe në funksion të seksionit të ardhshëm të verës.

Në fakt, një sulmues i ri i datëlindjes 2000 u shfaq në fletoren kuqezi, raportuar nga vëzhguesit.

Ky është Amine Adli, një talent franko-maroken që di të luajë si qendër sulmues i pastër dhe si sulmues i dytë.

Një emër që është shfaqur disa ditë më parë dhe që, sipas Tuttosport, mund të përfaqësojë një investim të sigurtë.

Siç u përmend, emri i Adli doli pak në befasi në raportet e transferimeve të Milanit. Por nënshkrimi i tij i mundshëm tashmë është duke u diskutuar, duke pasur parasysh që klubi do të ishte afër marrëveshjes përfundimtare me Toulouse, klubi i tij aktual.

Duket se 12 milionë euro janë të mjaftueshme për Milanin për të nënshkruar me sulmuesin 21-vjeçar. Jo një shifër e vogël për një lojtar kaq të ri, por njëkohësisht i përshtatshëm, duke qenë se Adli duket se ka hyrë në mes të shumë klubeve evropiane.

Disa skuadra gjermane të Bundesligës u interesuan me me Toulouse për kartonin e Adli. Por drejtuesit kuqezi Maldini dhe Massara shfaqen në pole position, duke pasur parasysh kanalin e privilegjuar dhe nxitimin e kryer ditët e fundit për të bllokuar talentin.

JOIE – 21 AMINE ADLI TOU FOOTBALL : Toulouse vs AC Ajaccio – Ligue 2 BKT – 15/02/2021 FEP/Panoramic PUBLICATIONxNOTxINxFRAxITAxBEL

Adli, sipas udhëheqësve më të informuar të opinionit, do të përfaqësonte një investim të sigurt për të ardhmen.

Natyrisht me të majtën dhe teknikisht shumë i talentuar, djali franko-maroken tashmë është vlerësuar ‘Lojtari më i Mirë i Ligue 2’ në këtë vit.

Ai shënoi 8 gola në 33 ndeshje, por kontribuoi në mënyrë të konsiderueshme në vendin e tretë në renditje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu