Talentet që presin shpërthim sivjet në Serie A: ka edhe dy kuqezi!

Pas një pushimi të shkurtër, Seria A është rikthyer! Sezoni 2020/21 do të fillojë zyrtarisht nesër në orën 18:00, me ndeshjen në “Franchi” midis Fiorentina dhe Torino.

Pritet që këtë sezon të ketë edhe disa të rinj nën vëzhgim dhe sipas Tuttomercatoëeb janë edhe dy kuqezinj që mund të befasojnë këtë sezon!

Aaron Hickey, Bologna – Mbrojtësi i majtë i lindur në 2002 i marrë nga Hearts ndiqej nga shumë skuadra dhe Bayern Munich, por arriti të sigurohej nga klubi emilian!

Milan news: dal calciomercato arriva il riscatto di Saelemaekers | Sky Sport

Alexis Saelemaekers, Milan – Në gjysmën e dytë të sezonit të kaluar ai fitoi minuta, vlerësim u ble nga kuqezinjtë. Pioli mund ta provojë tashmë si mbrojtës krahu. Do të jetë evolucion?

Un sérieux obstacle guette Pierre Kalulu à l'AC Milan ! | Leopards Actualite

Pierre Kalulu, Milan – I lindur në vitin 2000 në Paris dhe i rritur me PSG, mbrojtësi bëri përshtypje të mirë në fazën përgatitore. Mund të bëhet një surprizë e bukur brenda ekipit të Piolit.

Ivan Ilic, Verona – Arriti nga Manchester City ku u “lirua” nga U23. Është një mesfushor sulmues i shpejtë dhe teknik. U zgjodh sepse i përshtatej filozofisë së futbollit të Juric.

Luis Rojas, Crotone – Një fizik i mirë dhe teknik i shkëlqyeshëm, kiliani është një mesfushor i klasit 2002 mbi të cilin klubi kalabrez ka zgjedhur të vërë bast. Skautët tregojnë mrekulli, a do të jetë në gjendje të konfirmojë pritshmëritë?

Sebastian Walukiewicz, Cagliari – Mbrojtësi qendror i lindur në 2000, tashmë ka disa paraqitje në Serie A. Di Francesco dëshiron t’i besojë. E ardhmja është në anën e tij.

Nico Dominguez, Bologna – Ai është pothuajse një lojtar jashtë kësaj liste. Por akoma në Itali është parë pak nga cilësitë e tij dhe ky sezon është ai që pritet për shpërthimin përfundimtar. Si protagonist, natyrisht!

Wilfried Stephane Singo, Torino – E tregoi veten në para-sezon dhe kush e di nëse Giampaolo vendos t’i besojë. E fillon garën pas Vojvodës, sigurisht.

Musa Juwara, Bolonjë – Klasa e vitit 2001 tashmë është bërë e njohur në fushë. Mihajlovic e përkëdhel atë dhe e mban të shtrënguar. Sigurisht që do të vërë bast mbi të gjatë kampionatit.

Kristoffer Askildsen, Sampdoria – Mesfushor dinamik me personalitet, klasi i vitit 2001 tashmë ka bërë debutimin e tij dhe ka shënuar në Serie A, kundër Milanit. A mund të jetë viti i shenjtërimit?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu