Takim në “Casa Milan” me agjentët për dy talente të kampionatit belg: prapaskenat!

Liga belge çdo vit ofron talente interesante të reja dhe vëzhguesit e Milanit janë shumë të vëmendshëm. Alexis Saelemaekers tashmë ka mbërritur nga janari i vitit 2020. Ishte pak i njohur dhe i befasoi të gjithë.

Klubi kuqezi është ende në kërkim dhe Belgjika mbetet vendi ideal per te “peshkuar” talente ose lojtare me potencial për t’u forcuar në vitin 2022.

Ka disa profile që mund të jenë shumë të dobishme për Stefano Piolin. Midis këtyre janë padyshim Noa Lang dhe Yari Verschaeren, të cilët të dy tashmë kanë përfunduar në fokusin e disa skuadrave të rëndësishme evropiane.

Sot La Gazzetta dello Sport konfirmon se ka pasur kontakte për të dy lojtarët. Lang është një sulmues 22-vjeçar që luan për Club Brugge.

Vjen nga shkolla holandeze e Ajax dhe ka bashkuar 4 gola dhe 4 asistime në 13 ndeshje këtë sezon, në sezonin e fundit ai shënoi 17 gola dhe 11 asistime në 37 paraqitje.

Arsenali është gjithashtu shumë i dhënë pas tij dhe çmimi i tij tashmë është vendosur në 40 milionë euro, një shifër shumë e lartë.

Verschaeren është një belg 20-vjeçar dhe vesh fanellën e Anderlehtit, i njëjti ekip nga i cili Milan mori Saelemaekers. Ai është një mesfushor qendror sulmues i cili ka grumbulluar 4 gola dhe 3 asistime në 13 ndeshje në fillim të sezonit. Sipas portalit të specializuar Transfermarkt, vlera e kartonit të tij është 11 milion.

Për arsye çmimi, duket më e lehtë të shkohet te Verschaeren sesa në Lang. Milani po i ndjek të dy dhe tashmë ka marrë informacion. Ne do të shohim nëse ka ndonjë zhvillim konkret në funksion të dritares së transferimit dimëror.

Lang dhe Verschaeren, takim në Casa Milan?
Kolegët e transfermarket.com zbuluan se dje menaxhmenti i Rossonerëve pati një samit në Casa Milan me agjentin Michael Jansen dhe ndërmjetësit që merren me Lang dhe Verschaeren.

Ishte një takim njohës. Klubi Milan ka përsëritur interesimin e tij për dy lojtarët, edhe nëse për momentin nuk ka oferta për blerjen e tyre. Këto janë operacione që mund të zhvillohen më vonë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu