Takim mes Brescia-s dhe Milani-t mbi Tonali: diferenca 5 mln euro. “Lojtari u njoftua se…”

Takim i ri gjatë ditës së sotme midis Brescia-s dhe Milan-it për transferimin përfundimtar në klubin kuqezi të mesfushorit të datëlindjes 2000 Sandro Tonali.

Palët janë të gatshme të gjejnë një marrëveshje, edhe nëse negociatat pas afatit të ri të riblerjes rifillojnë nga e para.

Milan, i cili një vit më parë pagoi 10 milion euro për huazimin, dëshiron të paguajë edhe 10 milion euro në arkat e Brescia, plus kartonin e Giacomo Olzer për të mbyllur marrëveshjen.

Cellino po kërkon 15 dhe për këtë – për momentin – ekziston një hendek prej 5 milion eurosh midis ofertës dhe kërkesës.

Kontaktet e reja në ditët në vijim, Maldini dhe Massara shtyjnë ta mbyllin sa më shpejt të jetë e mundur.

Sipas TMW, në fakt, të hënën Tonali edhe pse nuk është përgjigjur, duhet të prezantohet te grumbullimi i Brescia-s nëse nuk gjendet akordi i kalimit te Milani.

Palët mund të mbyllin gjithçka brenda 72 orëve të ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu