Tadic te Milani, Ajax bën “mur”: Maldini mund të luajë edhe një “letër të fundit”

Prej disa ditë po flitet për interesimin e fortë të Milanit për Dusan Tadic. Përkundër 32 viteve, lojtari serb konsiderohet si një profil i përshtatshëm për projektin.

Zakonisht klubi kuqezi preferon të investojë te lojtarët më të rinj, por sezonin e ardhshëm do të zhvillohet edhe Liga e Kampionëve dhe për këtë arsye është e rëndësishme që të ketë më shumë përvojë në ekip.

Ajo e Simon Kjaer dhe Zlatan Ibrahimovic nuk është e mjaftueshme.

Marrja e Tadic nga Ajax është shumë e komplikuar. Drejtori sportiv Marc Overmars tashmë ka deklaruar publikisht se klubi i Amsterdamit nuk ka ndërmend të shesë kapitenin e ekipit.

Një qëndrim i qartë që nuk duket se lë hapësirë ​​për negociata.

Pavarësisht fjalëve të Overmars, Milani duket i gatshëm të insistojë. Kjo shpjegohet nga Corriere dello Sport, e cila konfirmon ofertën e kuqezinjve prej 4 milion euro neto në sezon për tre vjet për Tadic.

Një pagë pothuajse u dyfishuar krahasuar me 2.3 milion euro në vit që Ajax i paguan atij.

Por Milani nuk mund ta shtrëngojë shumë dorën e tij me klubin holandez. Kjo tani mbetet në dorën e lojtarit serb që të flasë me Overmars për të marrë vendim.

Megjithatë, pa mundje krahu. Tadic është shumë i lidhur me Ajax dhe prandaj nuk ka ndërmend të ndahet me klubin që i ka dhënë atij besim në vitet e fundit.

Ai është i kënaqur nga oferta e kuqezinjve dhe do të donte të bashkohej me Serie A, por ai nuk do të bëjë presion shumë për të lënë Amsterdamin.

Shpresat e Milanit janë shumë të kufizuara. Pothuajse gjithçka është në duart e agjentit dhe lojtarit.

Me Ajax, i cili gjithashtu ka një kontratë në favor që skadon në qershor 2023 dhe për këtë arsye nuk duan ta shesin tani, do të jetë e vështirë të negociohet.

Ndjesia është se në fund Maldini dhe Massara do të vënë bast për një tjetër playmaker dhe ish-lojtari i Southampton do të mbetet në Hollandë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu