Tacchinardi: “Milan, syno Vlahovic. Brenda 2 vitesh nuk do zhgënjehesh”

Ish futbollisti dhe trajneri Alessio Tacchinardi në Maracana, në pasditen e TMË Radio, komentoi mbi çështjet e ditës, përfshirë problemet e Ibrahimovicit në gju që nxitën alarmin tek Rossonerët:

“I pamë vështirësitë e Mandzukic, me moshën e tij. Unë besoj se profili ideal është Vlahovic , por konkurrenca është e ashpër.

Unë nuk e di se çfarë do të bëjë ai. Sigurisht, të kesh lojtarë që mund të të mësojnë aq shumë sa Ibra mund të të ndihmojë të rritesh.

Unë do ta preferoja atë para Giroud, që gjithashtu ka bërë mirë. Por, Vlahovic në dy vite do të vlejë më shumë. Më tërheq profili i tij”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu