Szoboszlai te Milani? Agjenti bën një zbulim dhe mërzit tifozët!

Emri i Dominik Szoboszlai është krahasuar vazhdimisht me Milanin në lajmet e tregut të transferimeve.

Klubi ishte përpjekur ta blinte atë tashmë në janar 2020 me Zvonimir Boban dhe më pas kishte kontakte të tjera kur dukej se Ralf Rangnick ishte gati të bashkohej me kuqezinjtë.

Në fund, mesfushori hungarez mbeti te Red Bull Salzburg, i cili megjithatë duket se është i destinuar të largohet në afatin kalimtar të transferimit të janarit ose më së vonë në verën e vitit 2021.

Klauzola e përfundimit e përfshirë në kontratën e tij vlen 25 milion euro, një çmim që më shumë klube mund të paguajnë për të siguruar një talent të tillë.

Sipas asaj që u raportua në Hungari nga portali index.hu, agjenti Matyas Esterhazy në edicionin hungarez të Forbes shpjegoi se ai nuk beson që Szoboszlai të bashkohet me Milan. Ka pasur dy përpjekje nga klubi kuqezi dhe ai nuk mendon se do të ketë një të tretë.

Agjenti i yllit të Red Bull Salzburg ka konfirmuar interesin e vërtetë të Arsenalit.

Topçinjtë i kanë vënë sytë Szoboszlai dhe, sipas disa thashethemeve që qarkullojnë këto ditë, ata duket se janë të gatshëm të paguajnë klauzolën prej 25 milion për ta siguruar atë.

Sidoqoftë, një lëvizje në Leipzig, një tjetër klub në pronësi të Red Bull ku shpesh vijnë talentet e Salzburgut, nuk duhet të përjashtohet.

Mesfushori sulmues mund të ndalojë në Bundesliga para se të mendojë për Premier League ose Serie A.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu