Sven-Goran Eriksson i bindur: Titullin e fiton Milani pas asaj që pashë në Anfield! Ja renditja ime

Trajneri historik Sven-Goran Eriksson, i intervistuar nga The Italian Football Podcast, komentoi Serie A që sapo ka filluar dhe çështjet më aktuale të futbollit italian:

“Interi është një nga favoritët për të fituar kampionatin, edhe pse ata kanë humbur disa lojtarë dhe nuk është e lehtë t’i zëvendësosh.

Ndër të tjera, Juve humbi një kampion si Cristiano Ronaldo, ndërsa Milani duket shumë i fortë dhe pothuajse e mposhti Liverpoolin mbrëmë në Ligën e Kampionëve…

Parashikimi im? Milani fitues, Interi i dyti, Juve i treti dhe një nga dy ekipet e Romes ne vend te katert”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu