Surpriza nga Uruguaji | Agjenti i lojtarit të La Liga pranon bisedimet me Milanin. “Ka shanse konkrete, kam takim…”

Një emër surprizë shfaqet për merkaton e Milanit, veçanërisht si një përforcim për vijën mbrojtëse.

Vlen të përmendet deklarata e një agjenti për takimin e pretenduar me klubin kuqezi për të folur në lidhje me një futbollist deri tani “të panjohur”…

Siç është raportuar në mikrofonat e transmetuesit Sport890, agjenti Gerardo Arias është në Milano.

Qëllimi i tij është të flasë dhe t’i propozojë Milanit kartonin e Erick Cabaco, mbrojtësi fleksibël uruguajan në fuqi te Getafe.

Një udhë krejt e re për merkaton kuqezi, megjithatë, duket se ka rrënjë konkrete.

“Tani për tani unë jam në Milano – pranoi Arias – Unë jam gati të kem një takim shumë të rëndësishëm në qytet, duke pasur parasysh që Cabaco ka shanse të shkëlqyera për të luajtur për Milanin”.

Padyshim që kuqezinjtë janë të gatshëm të vlerësojnë blerjen e lojtarit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu