SUPEROFERTA! Milani mbulon me “ar” Donnarumma, por Raiola ka ende tekat e tij: prapaksenat

Rinovimi i Gigio Donnarumma vazhdon të jetë një enigmë, e cila për momentin po i bën tifozët të padurueshëm, por që nuk po e shqetëson portierin nga Campania, i cili është vendimtar në fushë si zakonisht.

Këtë mëngjes La Gazzetta dello Sport shkruajti për një Mino Raiola që zvarrit në pranimin e ofertës së Djallit.

Në këto orë SportMediaset tregon detaje të mëtejshme, të cilat do të parashikonin një distancë midis klubit dhe kërkesës së agjentit të fuqishëm të portierit.

Paolo Maldini dhe Ivan Gazidis gjithmonë kanë thënë se janë të sigurt për rinovimin e zëvendës kapitenit të Milanit, gjithmonë duke e përcaktuar atë si një shtyllë të projektit dhe një lojtar përparësor.

Për të, klubi shkoi përtej kufirit të pagës, duke ofruar një çek me vlerë 7.5 milion euro në vit plus bonuse.

SportMediaset tregon për një marrëveshje të propozuar që parashikon një bonus deri në një milion për çdo sezon që Milani do të luajë në Champions League, me një kohëzgjatje prej 5 sezonesh, duke i mbrojtur ata në mënyrë të efektshme nga përparimet e ndryshme të ekipeve të mëdha të huaja.

Sidoqoftë, Raiola ka ide krejtësisht të ndryshme. Agjenti do të ishte rinisur me një propozim prej dhjetë milion eurosh për vetëm dy sezone.

Shkaqet e mundshme të një rihapjeje kaq të qartë duhet të gjenden në vullnetin e dyfishtë për të ngritur ofertën e Djallit dhe për të përfituar nga rimëkëmbja ekonomike, e pritur në dy vjet në mënyrë që të fitojë edhe më shumë para për klientin e tij.

Thashethemet e këtij mëngjesi gjejnë kështu një konfirmim të mëtejshëm se, sipas gazetarëve të Mediaset, rrezikon të komplikojë më tej negociatat.

Milani ka vendosur rinovimin e tij, së bashku me atë të Hakan Calhanoglu në krye të përparësive, por ndërkohë portieri vazhdon të mos shpërqendrohet nga thashethemet e tregut dhe vazhdon të jetë vendimtar në fushë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu