“Superliga jo ide e keqe, askush nuk do ta shihte Milani me ekip nga Kazakistani! Futbollin sot e menaxhojnë idiotët”

Noel Gallagher, ish-udhëheqësi i Oasis dhe tifoz i vjetër i Manchester City, foli për Radiofreccia për koleksionin e tij të ri “Back The Way We Came: Vol 1 (2011 – 2021)”.

Intervista ishte gjithashtu një mundësi për të folur në lidhje me futbollin dhe temën e shumë diskutuar të Superligës:

“Në të vërtetë unë mendoj se Superliga ishte një ide më e mirë se UEFA kishte për Champions League.

Fatkeqësisht kur ata njoftuan se do të përbëhej nga 12 ekipet që nuk mund të zbriten nga të gjithë e urrenin atë dhe, në atë kuptim, ishte një ide e tmerrshme që askush nuk e dëshiron.

Por, në të njëjtën kohë, mënyra se si UEFA ka zgjatur Ligën e Kampionëve është një ide po aq e tmerrshme dhe në të njëjtën mënyrë askush nuk dëshiron.

Duhet të ketë më pak ekipe në Ligën e Kampionëve – vazhdoi Noel Gallagher – kështu që ndeshjet do të ishin më të mira.

Nuk ka nevojë për më shumë ekipe, dua të them, askush nuk dëshiron të shohë një ekip si Milani duke luajtur kundër disa skuadrave të Kazakistanit, askush nuk e dëshiron diçka të tillë ”, mendoi ish-vokalisti i Oasis.

Më pas, ai përfundoi: “Ata që menaxhojnë futbollin janë idiotë, këtë sport e kanë marrë burokratët dhe milionerët”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu