SUPERLEAGUE: Atletico i dyzuar, mendon tërheqjen! Barcelona, Laporta: “Nuk marrim dot pjesë pa…”

Nga Anglia, konkretisht gazetari Ben Jacobs, gjithashtu shkruhet për një Atletico Madrid të gatshëm t’i thotë lamtumirë Superligës…

Në minutat e fundit në Mbretërinë e Bashkuar, edhe në prag të protestave të tifozëve, Chelsea dhe Manchester City duket se janë një hap nga tërheqja nga projekti SuperLeague por jo vetëm këto dy klube Premier…

Edhe Atletico Madrid, një nga tre klubet spanjolle, gjithashtu mund të largohet. Colchoneros kishin dyshime të mëdha deri ditën kur firmosën dhe pranuan këtë format të ri duke u bërë bashkëthemelues…

Ndërkohë, diçka e bujshme po ndodh në këto minuta. Nga Anglia, burime autoritare raportojnë se Chelsea dhe Manchester City po përgatisin dokumentet për t’u tërhequr nga Super League.

E njëjta gjë është e vërtetë për Atletico Madrid dhe tani Laporta po vë në dyshim edhe pjesëmarrjen e Barcelonës: “Ne nuk do të marrim pjesë në turne pa miratimin e Asamblesë së Anëtarëve. Klubi është i tyre, ata vendosin”…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu