“Sulmuesi vjen në këtë datë! Stefano Pioli skanon 3 futbollistë në grumbullim, pastaj vendoset mbi shitjet”

Carlo Pellegatti – i cili foli në kanalin e tij në YouTube – bëri një vlerësim të merkatos së Milanit.

Siç dihet, sot është dita e nënshkrimit të Sandro Tonali, i cili do të lejojë mesfushorin të paraqitet rregullisht nesër në Milanello, me pjesën tjetër të grupit.

Pas nënshkrimeve të Mike Maignan dhe Fikayo Tomori, pra, do të jetë radha e mesfushorit italian por padyshim që nuk ka mbaruar këtu.

Do të ketë disa mbërritje të tjera në Milanello në këtë verë të gjatë dhe të nxehtë.

Gazetari i mirënjohur ka përpiluar një lloj formacioni blerjesh: “Tonali do të jetë nesër në Milanello, pastaj do t’i takojë Brahim Diaz – pranon Pellegatti – Pastaj do të jetë radha e Olivier Giroud, këto janë fazat, përveç rinovimit të Kessie.

Për francezin, do të diskutohet rreth 20-25 korrik, gjë që është normale pasi është luajtur Kampionati Evropian dhe lojtari është me pushime tani”.

Pellegatti pastaj e zhvendosi vëmendjen e tij te lojtarët, të cilët janë dhënë në ikje.

Fillimi i përgatitjes mund të shërbejë për të ndryshuar mendjen e trajnerit: “Pioli do të përpiqet të vlerësojë lojtarë si Hauge, Leao dhe Pobega, të cilët do të jenë në Milanello nga dita e parë – vazhdon gazetari -. Këto janë ditë të rëndësishme për mesfushorin, me Milanin që reflekton nëse do ta mbajë atë ose jo.

Një lojtar që shënon gola sigurisht që vlen shumë. Ditët e para të grumbullimit do të përdoren për të kuptuar nëse përdorimi i tij do të jetë i dobishëm si mesfushor”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu