Sulmuesi i tretë pas Ibra dhe Giroud: “Vjen nga Franca ose Belgjika”

Siç u tha në orët e fundit, do të duhet të presim për të parë Zlatan Ibrahimovic në fushë. Suedezi nuk është bashkuar ende me grupin dhe ende nuk është e qartë nëse ai do të jetë i disponueshëm për ditën e parë të Serie A, të planifikuar pas 13 ditësh, në Xhenova, kundër Sampdoria.

Ai nuk do te nxitohet, edhe sepse Olivier Giroud eshte gati.

Sidoqoftë, blerja e një sulmuesi të ri të tretë kthehet në idetë e Milanit, për t’u bashkuar me dy sulmuesit më me përvojë.

Carlo Pellegatti, i cili foli në kanalin e tij në YouTube, bëri një përmbledhje të situatës, të lidhur me sulmin, duke u nisur nga gjendja e Ibrës:

“Më thonë se ende duhet të shkojmë me kujdes – thotë gazetari -. Sipas mendimit tim, kjo do të thotë që blerja e sulmuesit të ri të tretë bëhet e rëndësishme. Ideali do të ishte që te vinte një lojtar fleksibël edhe për krahun e duhur, por nuk është aq e lehtë për ta gjetur atë…

Pyetja e tretë e sulmuesit dukej se ishte lënë mënjanë… Do të kishte gjithashtu zgjidhje Leao / Rebic, por edhe në këto ndeshje miqësore ne kemi parë vështirësitë e tyre, me portugezin që luanin gjithmonë në të majtë.

Ka nevojë për një sulmues qendre.

Muani ishte menduar, por për Nantes nuk është pjesë e shitjeve. Duhet të gjejmë dikë tjetër, ndoshta në Francë ose Belgjikë, vështirë në Itali ”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu