Sulmuesi i djathë, shfaqet një pistë e re për kuqezinjtë! Mund të jetë “okazion” huazimi

Ndër mundësitë e tregut për Milanin, sipas Tuttosport, ekziston edhe një tjetër pistë që sot nuk është tepër e përfolur. Bëhet fjalë për ish-futbollistin e Lazios, Keita Balde.

Djaloshi i rritur te kantera e Barcelonas dhe që gjithashtu luajti te Interi një sezon në huazim, aktualisht është në pronësi të Monaco, por nuk duket se është pjesë e planeve të klubit të Principatës.

Keita Balde flourishing under Moreno's tutelage

Jo vetëm kaq: djali tashmë ka shprehur dëshirën e tij për t’u kthyer në Itali. Fiorentina, Sampdoria dhe Cagliari janë të interesuar. Milani nuk është afruar për momentin, por mund të kthehet në një okazion sa i përket krahun e djathtë të sulmit.  

Keita do të pranonte kuqezinjtë menjëherë dhe Monaco mund ta huazonte me të drejtë blerje rreth 15 mln euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu