Sulme dhe kritika për të qeshuras pas humbjes, Donnarumma përgjigjet me “meditim”…

Ajo që zemëroi tifozët kuqezi pas Lazio-Milan nuk ishte vetëm rezultati dhe performanca e ekipit. Kishte gjithashtu një episod në lidhje me Gianluigi Donnarumma.

Portieri nga Campania, në fakt, pas bilbilit të trefishtë të fundit të arbitrit Orsato u argëtua duke biseduar me Francesco Acerbi dhe mbi të gjitha me Pepe Reina.

Ku qëndron problemi? Në zemër të kritikave është fakti që ai qeshi pas një disfate të rëndë si ajo e pësuar nga Milani në stadiumin Olimpico. Një 3-0 që komplikon garën në Champions League…

Në rrjetet sociale, shumë tifozë sulmuan Donnarumma për qëndrimin e tij “të lehtë” pas ndeshjes në Romë, kur kishte shumë pak për të qeshur.

Nuk ka mungesë të atyre që mbrojtën portierin, duke nënvizuar se Reina është një ish-bashkëlojtar i tij dhe prandaj ishte normale që mund të kishte të qeshura mes tyre pas vitit e gjysmë të kaluar me Milanello.

Donnarumma nuk donte t’u përgjigjej drejtpërdrejt kritikave. Pas ndeshjes ai publikoi një postim në të cilin ai tha se ekipi do të dalë nga momenti i vështirë duke vazhduar të punojë, të luftojë dhe të japë gjithçka.

Dhe ai përfundoi me një “Forza Milan”. Kishte disa komente negative.

Sot, megjithatë, ai postoi një histori në Instagram me foton e tij ndërsa është në makinë. Në imazh mund të shihni gjithashtu një emoji të vogël duke medituar, ndoshta për të thënë që në këtë moment duhet qetësi si për ekipin, ashtu edhe për veten e tij.

Duhet të sqarohet se tifozët nuk po e kritikojnë atë vetëm për të qeshur me Reina, por edhe sepse rinovimi i kontratës së tij po vonon…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu