“Stuhi” sociale ndaj DAZN për Atalanta-Milan: “Jeni të turpshëm” | Motivi

Milani fiton dhe bind. Skuadra e Stefano Piolit fitoi tre pikë shumë të rënda në Bergamo kundër Atalantës, në një ndeshje të vlefshme për javën e shtatë të Serie A.

Fundi 2-3 nuk duket, megjithatë, të pasqyrojë plotësisht ecurinë e ndeshjes: minutat finale, me dy golat e Zapata dhe Pasalic, të diskutuar shumë, kanë pak të prishur një performancë praktikisht të përsosur.

Tifozët e Djallit nuk duken plotësisht të lumtur. Është e qartë se lumturia për rezultatin dhe performancën e Tonali dhe shokëve të tij të skuadrës është maksimale, por ishte gjyqtari që zemëroi mbështetësit e Milanit së pari, me vendime që rrezikuan të komprometonin një super ndeshje…

Indinjata e tifozeve, megjithatë, ka shkuar edhe te komenti i DAZN.

Të dy komentuesit, Borghi dhe Balzaretti nuk i pëlqyen kuqezinjve: komentuesi dhe ish-mbrojtësi i krahut u konsideruan shumë të njëanshëm. Dhe rrjetet sociale, siç ndodh shpesh, në këto rrethana, nuk kanë falur!

Me të vërtetë shumë mesazhe në Twitter. Thjesht shikoni komentet në postimin që bëri Dazn pas suksesit të Milanit, tifozët me siguri nuk u kursyen…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu