Striscia provokon Ibra: “Do të zëvendësojnë me Icardin, a e di?” Përgjigjia e suedezit diplomatike

Zlatan Ibrahimovic mori Tapirin e tij të tretë të Artë të sezonit, i shtati i tij në përgjithësi.

Si gjithmonë, Valerio Staffelli, korrespodenti i Striscia la Notizia, ia dorëzoi atë dhe arriti të gjurmonte suedezin për t’i dhënë atij çmimin pak të lakmuar.

Kjo kurrë nuk ka shije si një shaka si kjo kohë, me lajmin satirik të Antonio Riçi i cili ishte pak i keq me sulmuesin e Milan.

Ai u detyrua pa dëshirë të hiqte dorë nga Kampionati Evropian me ekipin kombëtar për shkak të një dëmtimi tjetër të pësuar në këtë sezon të trazuar.

“Më vjen keq që nuk mund të jem atje, por kurrë nuk duhet të dorëzohemi”, komentoi Ibrahimovic në mikrofonat e kanalit satirik të Canale 5.

Zlatan gjithashtu iu përgjigj provokimit të Staffellit ndaj Mauro Icardi i cili mund të kërkohej nga drejtuesit e Milanit për të mbushur boshllëkun që krijohet sa herë që Ibrahimovic nuk është i disponueshëm për shkak të lëndimit.

“Unë jam për ardhjen e dikujt për të ndihmuar ekipin, klubi do të vendosë. Por Maldini nuk më ka thënë gjë”, ishte përgjigjja diplomatike e suedezit.

Para se të thoshte lamtumirë korrespondentit të Striscia la Notizia, ai gjithashtu e la veten të shkonte në ironi dhe bëri një shaka për një kthim të mundshëm në Festivalin e Sanremos, ku këtë vit ai ishte në kërkim nga Amadeus:

“Askush nuk e di kurrë. Unë jam shumë i kërkuar…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu