Stefano Pioli “fanatik” me Milanin e tij! Ok eksperimentet, por jo ndryshimi

Stefano Pioli dje ka eksperimentuar në 60 minutat ndaj Novara (tre pjesë nga 20 minuta, ku pasur shumë ndryshime në formacion dhe në akvitizimet e lojtarëve të pranishëm në Milanello, pasi të tjerët janë në grumbullime ose ende të dëmtuar).

Trajneri i Milanit, megjithatë, përpos rezultatit dhe paraqitjes, një gjë ka të sigurtë: modulin taktik! Sigurisht, gjatë sezonit mund të ketë ndryshim ose modifikim, në bazë të kundërshtarit, por bindja e tij është 4-2-3-1!

Madje, për të mos ndryshuar asnjë presje ka aktivizuar edhe Theo Hernandez në qendër të mbrojtjes dhe Kalabria në një rol të pazakontë si në mesfushë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu