STATISTIKA: “Kooperativa” e golit! Askush si Milani në Itali

Vazhdon momenti i shkëlqyeshëm i formës së Milanit, i cili me fitoren 3-1 në “Celtic Park” gjen rezultatin e 21 radhazi të dobishëm.

Humbja e fundit daton në mars 2020 me Genoa, kur futbolli do të mbyllej!

Që nga kthimi në fushë pas karantinës dhe ndalimit të topit, kuqezinjtë nuk kanë humbur kurrë: plot 17 fitore fitore dhe katër barazime midis kampionatit dhe kupave.

Me golat e shënuar nga Rade Krunic dhe Jens Petter Hauge, Milani tashmë ka arritur në nëntë ndeshje zyrtare të dërgojë 10 lojtarë në rrjetë.

Asnjë skuadër e Serie A nuk ka shkuar kaq larg. Këta janë lojtarët që kanë shënuar deri më tani, duke marrë parasysh të gjitha ndeshjet:

Ibrahimovic (5), Calhanoglu (4), Brahim Diaz (2), Rafael Leao (2), Kessie (1), Théo Hernandez (1), Saelemaekers (1) , Colombo (1), Krunic (1) dhe Hauge (1).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu