SPORTMEDIASET: Pioli ka vetëm një ëndërr në sulm dhe Maldini e di!

Milani po ndjek profile të ndryshme sulmesh në funksion të 2021. Kuqezinjtë tashmë janë duke menduar se si ata mund të zëvendësojnë Ibrahimovic për skadimin përfundimtar të kontratës, ose të paktën ta mbështesin atë me lojtarë të nivelit të lartë.

Sipas ekipit editorial të Sportmediaset, emri i preferuar i Milanit për këtë rol do të ishte Marcus Thuram, sulmuesi i Borussia Mochengladbach.

Treguesi do të vinte direkt nga trajneri Stefano Pioli, i cili identifikoi talentin francez të klasit 1997 si përforcimin ideal për sulmin e tij, duke pasur parasysh fleksibilitetin taktik dhe talentin sulmues.

Thuram po tundon shumë klube të larta evropiane pas paraqitjeve të tij në Ligën e Kampionëve. 23-vjeçari do të ishte i lumtur të martohej me një projekt të Serie A, por nuk do të jetë e lehtë për kuqezinjtë ta bindin atë.

Sportmediaset - Milan, Thuram sogno proibito di Pioli

Së pari për vlerësimin minimal të 35 milion eurove. Pastaj për konkurrencën intensive midis Ligës spanjolle dhe Premier League.

Thuram gjithashtu bëri debutimin e tij titullar në kombëtaren franceze të të moshuarve dje, gjatë humbjes 2-0 ndaj Finlandës.

Një futbollist që tundon Piolin, i gatshëm ta rikrijojë përkrah Ibra-s apo edhe si zëvendësues të kampionit suedez.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu